31 Obserwatorzy
23 Obserwuję

Leniwiec Literacki

Ciernik i Pokrzywnica na tropie. Pożeramy książki z niszowych wydawnictw oraz dzieła wydane w małych nakładach przez samych autorów.  Selfpublishing nie nadaje się do jedzenia? Zobaczymy!

Tryb życia i gniazdowanie

Ciernik i Pokrzywnica polują na książki

 

ciernik_mini

Ciernik jest mężczyzną. Ta sprytna ryba poluje nocą. Przy lokalizowaniu zdobyczy posługuje się przede wszystkim narządem linii bocznej, chociaż dzięki dużym i wrażliwym oczom potrafi dostrzec ciekawe książki nawet przy bardzo słabym świetle.

 

Pokrzywnica jest kobietą.

pokrzywnica_mini

Ten niepozorny i ostrożny ptak prowadzi dzienny tryb życia. W poszukiwaniu interesujących lektur przemyka bezszelestnie pomiędzy stronami. Lubi soczyste owoce, ale larwą też nie pogardzi.

 

W wodzie, na lądzie i w powietrzu, dniem i nocą, czaimy się na literackie przysmaki. Jako fauna dzika nie jadamy nikomu z ręki, nie przyjmujemy od nikogo darmowych książek, nie recenzujemy, a jedynie gawędzimy nad zdobyczą, którą samodzielnie upolowaliśmy w księgarni. Leniwe świergoty i bulgoty to wyraz naszych własnych upodobań.

 

Jesteśmy małymi stworzeniami. Nie interesuje nas gruby, szeroko reklamowany, popularny zwierz. Grzebiemy w mule i szperamy w leśnej ściółce. Pożeramy książki z niszowych wydawnictw oraz dzieła wydane w małych nakładach przez samych autorów.  Selfpublishing nie nadaje się do jedzenia? Zobaczymy!

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, pisz:

 

ciernik(małpisko)leniwiecliteracki.pl
pokrzywnica(małpisko)leniwiecliteracki.pl